ДТГ-ын нэр Тэргүүний нэр Дэлгэрэнгүй хаяг Утас, факс, Емэйл
Нэг. Элчин сайдын яам
1 Астана Ж.Сүхээ Посольства Монголии в Республике Казахстан 010010, г.Астана, ул.Дарабоз 35 Утас: +7/727/269-35-70
Факс: +7/727/-229-37-90, 8/7172/-96-51-56
И-мэйл: astana@mfa.gov.mn
2 Анкара Б.Батхишиг Mogolistan Buyukelciligi (Embassy of Mongolia),
A.Fethi Okyar Sokak No.4, Oran Diplomatik Sitesi, Cankaya, 06450 Ankara, Turkey
Утас: 90-312-4921027, 90-312-4921028
Факс: 90-312-4921064
И-мэйл: ankara@mfa.gov.mn
3 Бангкок Т.Төгсбилгүүн Embassy of Mongolia in Thailand
100/3 Soi Ekkamai 22, Sukhumvit 63,
Klongton Nua, Wattana, Bangkok 10110
Thailand
Утас: 66 2-381-1400, 02-392-1011
Факс: 66 2-392-4199
И-мэйл: bangkok@mfa.gov.mn
4 Берлин Ц.Болор Botschaft der Mongolei
Hausvogteiplatz 14
10117 Berlin
BR Deutschland
Утас: 49-30-474806-0(коммутатор)
49-30-474806-24 (Элчин зөвлөх)
49-30-474806-21 (КХД)
Факс: 49-30-474806-16,
И-мэйл: berlin@mfa.gov.mn
5 Брюссель Түр хамаарагч А.Ананд Ambassade de Mongolie Avenue Besme 18, 1190, Forest Bruxelles Belgique Утас: 32-2-344-6974
Факс: 32-2-344-3215
И-мэйл: brussels@mfa.gov.mn
6 Бразилиа Ч.Сосормаа Embassy of Mongolia to the Federative Republic of Brazil.
SHIS QI 5, Conjunto 19, Casa 13, Lago Sul, Brasilia-DF, Brazil
CEP: 71615-190 (шуудангийн хаяг)
Утас: (55-61)-32635215И-мэйл: brasilia@mfa.gov.mn
7 Будапешт З.Батбаяр Embassy of Mongolia in Hungary.
Mongólia Nagykövetsége.
1022 Budapest, Bogár u.14/C, Hungary.
Утас: 36-1-2124579
Факс: 36-1-2125731
И-мэйл: budapest@mfa.gov.mn
8 Бээжин Д.Ганхуяг Embassy of Mongolia
No 2, Xiu Shui Bei Jie,
Jian Guo Men Wai,
Beijing, China, 100600
Утас: 86-10-6532-6512( коммутатор),
86-10-6532-6513
Утас: 86-10-6532-1203
Факс: 86-10-6532-6216 (Консул)
И-мэйл: beijing@mfa.gov.mn
9 Варшав Н.Батаа AMBASADA MONGOLII W POLSCE ul. Rejtana 15/16 02-516 Warszawa Утас: 48-22-849-9391
Факс: 48-22-848 2063
И-мэйл: warsaw@mfa.gov.mn
10 Вашингтон Б.Алтангэрэл Embassy of Mongolia
2833 M Street, NW Washington DC 20007 USA
Утас: 1-202-333-7117
Факс:1-202-298-9227И-мэйл: washington@mfa.gov.mn
11 Вена Г.Батжаргал Элчин сайдын яам/ Байнгын төлөөлөгчийн газар
Embassy/Permanent Mission of Mongolia,
Fasangartengasse 45,
1130 Vienna, Austria
Утас:43-1-5352807-0 (Комутатор)
Факс: 43-1-5352807-20
И-мэйл: vienna@mfa.gov.mn
12 Вьентьян Л.Галбадрах Embassy of Mongolia Ban Watnak, Thadeua Rd. Km 3, Vientiane, Lao PDR Утас: 856-21-315220
Факс:856-21-315221
И-мэйл: vientiane@mfa.gov.mn
13 Гавана Ц.Батбаяр Embajada de Mongolia Calle 66 No.505, esquina a 5ta. A, Miramar, La Habana. Cuba Утас:53-7-2042763
Факс: 53-7-2040639
И-мэйл: havana@mfa.gov.mn
14 Дели Г.Ганболд Embassy of Mongolia
34, Archbishop Makarios Marg, New Delhi -110003,India
Утас: 91-11-2461-7989
Факс: 91-11-2463-3240
И-мэйл: delhi@mfa.gov.mn
15 Жакарта Ш.Батцэцэг Embassy of Mongolia
The East Tower, 38th Floor, Unit 3,
Jl. Dr. Ide Anak Agung Gde Agung Kav E 3.2 No.1
Mega Kuningan, Jakarta 12950, Indonesia
Tel: 62-21-5795 8140
Fax: 62-21-5795 8141
И-мэйл: jakarta@mfa.gov.mn
16 Каир Ч.Баярмөнх Embassy of Mongolia No.14,
str 152 , MAADI, Cairo Egypt
Утас: 202-23586012
Факс: 202-23591670
И-мэйл: cairo@mfa.gov.mn
17 Канбера Б.Чулуунхүү Embassy of Mongolia, 23 Culgoa Circuit, O’Malley, ACT 2606, Canberra, Australia Утас: 61-2-628 629 47
Факс: 61-2-628 663 81
И-мэйл: canberra@mfa.gov.mn
18 Лондон Н.Тулга Embassy of Mongolia
7-8 Kensington Court, London, W8 5DL United Kingdom
Утас: (44) 207-937-0150
Факс: (44) 207-937-1117
И-мэйл: london@mfa.gov.mn
19 Москва  

Б.Дэлгэрмаа

 

Россия, г.Москва 115127, Борисоглебский пер.,11. Тел.: 7-495-690-67-92 (Жижүүр)
7-495-691-46-36 (Оффис менежер)
7-495-695-43-70 (Элчин зөвлөх)
7-499-252-78-67 (Консул)
7-495-690-02-45 (Ёслол)
И-мэйл: moscow@mfa.gov.mn
Факс: 7-495-691-46-36
Консулын хэлтэс: mong_consul@yahoo.com
Факс: 7-499-241-15-57
20 Ром Ц.Жамбалдорж Embassy of Mongolia, Via Vincenzo Bellini 4, 00198 Rome. Утас: +39-06-8540536
Факс: +39-06-8540536
И-мэйл: italy@mfa.gov.mn
21 Оттава Р.Алтангэрэл Embassy of Mongolia to Canada
151, Slater street, suite 503
ottawa on Canada k1p 5h3
Утас: 1-613-569-3830
Факс:1-613-569-3916
И-мэйл: ottawa@mfa.gov.mn
22 Парис М.Батсайхан Ambassade de Mongolie
5, Avenue Robert Schuman 92100 Boulogne-Billancourt FRANCE
Утас: 33-1-46 05 28 12, 33-1-46 05 23 18 (консул)
Факс:33-1-46 05 30 16
И-мэйл: paris@mfa.gov.mn
23 Пхеньян  С.Цоггэрэл Mongolian Embassy in Pyongyang
Address: DPR Korea, Pyongyang, Teadonggang District, Munsu-dong, Tehag gori-19
Утас: 850-2-381-7321
Утас/Факс: 850-2-381-7616И-мэйл: pyonyang@mfa.gov.mn
24 Прага Түр хамаарагч Э.Баярхүү Embassy of Mongolia
160 00 Praha 6, Na Marně 5
Утас: 420 224311198
Факс:420 224314827
И-мэйл: prague@mfa.gov.mn
25 Софи Л.Дүгэржав 52 Frederic Joliot Curie, Sofia -1113, Bulgaria Утас: 359-2-8659012 (сайдын нарийн бичиг)
359-2-8665929 (Зөвлөх)
359-2-8659012 (жижүүр)
Факс: 359-2-9630745
И-мэйл: sofia@mfa.gov.mn
26 Сөүл  Б.Ганболд Embassy of Mongolia, 95 Dokseodang-ro, Yongsan-gu, Seoul, 140-885, Republic of Korea Утас: 82-2-794-1350 (консулын хэлтэс)
82-2-794-1951 (консулын хэлтэс)
82-2-798-3464 (жижүүр)
82-2-749-1990 (ёслол)
Факс:82-2-794-7605 (ЭСЯ)
Факс:82-2-798-3465 (Консулын хэлтэс)
И-мэйл: seoul@mfa.gov.mn
27 Сингапур Т.Лхагвадорж Embassy of Mongolia
600 North Bridge Road. #24-08 Parkview Square
Singapore188778.
Утас: 65-63480745
Факс:65-63481753
И-мэйл: singapore@mfa.gov.mn
28 Токио С.Хүрэлбаатар 21-4, Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokyo, Japan, 〒150-0047 Утас: 81-3-3469-2088(коммутатор)
81-3-3469-2195 (консул)
81-3-3469-2179(консул)
81-3-3469-2162(ёслол)
9868-2299 (GУтас)
Факс:81-3-3469-2216
И-мэйл: tokyo@mfa.gov.mn
29 Ханой Түр хамаарагч С.Энхцэцэг Embassy of Mongolia
Villa No 6, Van Phuc Diplomatic Quarter, Hanoi, Vietnam
Утас: 84-4-384 53009
Факс:84-4-384 54954
И-мэйл: hanoi@mfa.gov.mn
30 Стокгольм З.Алтай Embassy of Mongolia Svдrdvдgen 25B 182 33 Danderyd Stockholm, Sweden Утас: 46-08-7531135, 46-08-7531136
Факс: 46-08-7531138
И-мэйл: stockholm@mfa.gov.mn
31 Кувейт Түр хамаарагч Н.Билгүүн South Surra, Al Zahra, Block 8, Street 806, Villa 161, Kuwait Утас: (+965) 25216551

Факс: (+965) 25216557
И-мэйл: kuwait@mfa.gov.mn

Хоёр. Байнгын төлөөлөгчийн газар
1 Женев В.Пүрэвдорж Permanent Mission of Mongolia to the United Nations Office and other International
Organizations at Geneva
Embassy of Mongolia to the Swiss confederation
4 Chemin des Mollies
1293 Bellevue
Switzerland
Утас: 41 ( 0 ) 22-774 1974
Факс: 41 ( 0 ) 22 774 3201
98680157
И-мэйл: geneva@mfa.gov.mn
2 Нью Йорк С.Сүхболд Permanent Mission of Mongolia to the United Nations
6 East 77th street, New York, N.Y. USA 10075
Утас: 1-212-8619460
Факс:1-212-8619464
И-мэйл: newyork@mfa.gov.mn
Гурав. Ерөнхий консул, консулын газрууд
         
1 Бишкек Консул С.Энхбат Av, Erkindik -73, city–720040, Kirgyz Republic Утас: 996-312-660-113
Факс: 996-312-660-411
И-мэйл: bishkek@mfa.gov.mn
2 Истанбул Э.Мөнх-Очир Sumbul sk No.8 , Levent Cad, Levent Mah, Levent/Besiktas/Istanbul Утас: +902126626162

Факс: +902126625566

И-мэйл: istanbul@mfa.gov.mn

3 Сан Франциско С.Эрдэнэ 465 California Street, Suite 200, San Francisco, CA 94104 Утас: (001) 415 622 4000
Факс: (001) 415 622 3000
И-мэйл: sanfrancisco@mfa.gov.mn
4 Осака Д.Дэлгэрцогт 19 f, Epson osaka bldg
3-5-1 bakuro-cho
chuo-ku, Osaka
541-0059
Утас: (81) 6-6241-7761
Факс: (81) 6-6241-7762
И-мэйл: osaka@mfa.gov.mn
 5  

 

Пусан

 

 

Д.Бямбадорж

Consulate of Mongolia

Bomchongdung, Sambi building, 10th floor, 627 Jungangderu, Busanjingu Busan, Republic of Korea

Утас : 051-465-9996
Факс : 051-465-9997
Цахим шуудан:  busan@mfa.gov.mn
6 Хөх хот Д.Мөнх-Эрдэнэ Zhongguo Huhe Haote, Saihanqu, Wulanxiaoqu 5 hao lou, Mengguo Zonglingshiguan Утас: 86-0471-4902531
86-0471-4902262
Факс: 86-0471-4902531
86-0471-4303250
86-0471-4902262
И-мэйл: huhhot@mfa.gov.mn
7 Хонконг Консул С.Ганбат Unit 1203, 12/F, Tower 2, Lippo centre, 89 Queensway Road, Admiralty, Hong Kong Утас: +852-25222400
Факс: +852-25222405
И-мэйл: hongkong@mfa.gov.mn
8 Хайлаар Д.Ганболд   И-мэйл: hailaar@mfa.gov.mn
9 Эрээн  Л.Золзаяа No.1206, Youyi Beilu Erlianhaote,
Inner Mongolia, PRC 011100
Утас: 00976-62269000
Факс: 0086-04797589201
И-мэйл: ereen@mfa.gov.mn
10 Улаан -Үд Д.Чадраабал Республика Бурятия, г.Улан-Удэ, ул.Профсоюзная,6, 670000, а/я 4317 Утас: 7-301-2-215275 (Консул)
7-301-2-220499 (байнга)
Факс: 7-301-2-215275
И-мэйл: ulan-ude@mfa.gov.mn
11 Эрхүү Б.Болд Генеральное консульство Монголии в г. Иркутске
664003, улица Лапина-11, г. Иркутск, Российская Федерация
Утас: 7-3952-342447/консул /
Факс: 7-3952-342143
И-мэйл: irkutsk@mfa.gov.mn
12 Кызыл Б.Ганчимэг Россия 667000
Ген.Консульство Монголии г.Кызыл
Ул.Интернациональная-9
Утас: 7-39422-20430
Факс: 7-39422-20445
И-мэйл: kyzyl@mfa.gov.mn
13 Киев дэхь Консулын тєлєєлєгч Х.Болдхуяг ул.Желябова,8/4, офис: 613
г. Киев, Украина 03680
И-мэйл: consulmo@gu.kiev.ua
Утас: тел/факс (+38044) 371 65 26
(+38067 эсвэл +38044) 209 10 71
14 Шанхай дахь Консулын тєлєєлєгч Д.Даваасүрэн Mongolian center 3th floor #1428 SouthPudong Rd. Pudong New Area Shanghai, China Phone:+86-2168911207(806)
Факс:+86-21-68911203
И-мэйл: shanghaiconsulate390@gmail.com
www.mongolconsulshanghai.com
15 Минск дэх Консулын төлөөлөгч С.Цогоо Минск хот Притицкийн гудамж-41 Тел/Факс: 375296959799
И-мэйл: monconsulate.msk@gmail.com
stsogoo5@yahoo.com
16 ОХУ-ын Халимагийн БНУ дахь консулын төлөөлөгч У.Гончигжав 358014, Республика Калмыкия, г.Элиста, АТО ”Город Шахмат”, коммедж № 4.2.2 Утас: 8 (84722) 6-17-36
Факс: 8 (84722) 6-17-36
Mobi: 88141001,89054090123
И-мэйл: mglelista@yahoo.com, Gonchigjav@yahoo.com
17 Тайбэй дахь УБ-ын Худалдаа-Эдийн засгийн Төлөөлөгчийн газар П.Халиун Suite 1112, TWTC International Building
333 Keelung Rd,
Sec. 1, Taipei
Утас: 886-02-2722-9740
Факс: 886-02-2722-9745
И-мэйл: ubtrade.office@msa.hinet.net